Ako SportAnalytik funguje

SportAnalytik je program určený deťom medzi 5-16 rokmi, ktorý formou jednoduchého testu rozpozná ich športové predpoklady a odporučí im ten pravý šport.

Na športovom dni najprv pomocou deviatich zábavných disciplín odhalíme somatotyp a fyzické dispozície detí ako je rýchlosť, obratnosť, výbušnosť, vytrvalosť alebo taktické schopnosti.

Zistené výkony vyhodnocujeme individuálne za každé dieťa a potom porovnávame s nárokmi jednotlivých športov. Výsledkom je identifikácia športového talentu každého dieťaťa a na mieru zostavené odporúčanie vhodných športov.
 

Táto metóda bola vyvinutá spoločnosťou SportAnalytik v spolupráci s doc. Paedr. Tomášom Peričom, Ph.D. z Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Karlovej a v súčasnosti je overená na viac ako 500 000 zapojených deťoch v  20 krajinách sveta. Know-how SportAnalytik v súčasnosti využíva aj Český Olympijský Výbor na celonárodný program Sazka Olympijský viacboj.

Poslaním SportAnalytik-u nie je selektovať profesionálnych športovcov, ale prinášať každému dieťaťu radosť z objaveného športového nadania.


9 testovaných schopností

Somatotyp

Taktické schopnosti

Rýchlosť

Výbušnosť

Sila

Vytrvalosť

Koordinácia

Rovnováha

Flexiblita

Ondřej Synek dvojnásobný olympijský medailista a otec
„Staršia dcéra Alice za rok oslávi 5 rokov, takže som zvedavý, aký šport jej testovanie odporučí. Obe deti budeme každopádne podporovať v tom, čo ich bude baviť.“
Filip Jícha najlepší hádzanár sveta roku 2010, hráč THW Kiel
„Testovanie fyzických predpokladov na hádzanú využili tento rok deti na Handballcampe. Testy im ukázali, kde by mali pridať v tréningu, a to je ďalší prínosný rozmer projektu, ktorý vítam.“

INDIVIDUÁLNE REPORTY
s výsledkami každého dieťaťa